Schowaj

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Zapoznaj się z Polityką Prywatności

AUTO-VOLL - Części samochodowe
 • Majówka z BMW M-Power Club Toruń
 • Posted by Administrator on Sat, 9 Jun 2012
 • podziel się
 • Z przyjemnością informujemy, że w konkursie na najładniejszego Youngtimera Majówki z BMW 2012 wygrał posiadacz klasycznego rekina BMW E21 320 o nr rej. WPI 21, którego właścicielem jest Paweł Lebiedziński z Tarczyna. Serdecznie gratulujemy wygranej oraz samochodu.


  BMW M Power Club powstał w 1997 roku w Toruniu. Jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w Sądzie Wojewódzkim w Toruniu, jako pierwszy oficjalny klub BMW w Polsce. Założycielem klubu jest Piotr Janusz i Przemysław Stanikowski, którzy na pierwszym oficjalnym spotkaniu objęli funkcje Prezesa i Vice Prezesa. W pierwszym roku działalności klub liczył dwudziestu członków posiadających samochody z biało-niebieskim śmigłem w emblemacie. Pierwsze spotkanie klubu odbyło się 26 czerwca 1998 roku przed aulą Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na które przybyło około 20 aut. Spotkanie to wpłynęło na decyzję o organizacji Zlotu BMW.


  I Ogólnopolski Zlot BMW, który odbył się 27-28 czerwca 1998 roku na toruńskim torze rallycrossu. Jednym z najważniejszych punktów zlotu były próby sportowo-sprawnościowe na torze, jak się jednak okazało największą atrakcją był konkurs „palenia gumy”. Panująca atmosfera i klimat pierwszego zlotu sprawiły, że zloty organizowane są po dziś dzień. Szybko stało się jasne, że sam zlot to za mało, więc co roku sezon rozpoczyna „Majówka z BMW”.


  Obecnie Zloty z BMW w Toruniu przyciągają około 15 000 ludzi docierających ze wszystkich stron Polski, a także Europy, bazując na „Majówce z BMW” w 2011 roku było ich około 17 tysięcy i ponad 800 aut. Klub prowadzi liczne akcje charytatywne i edukacyjne dla najmłodszych. Zloty odwiedzili m.in. Aneta Florczyk, Maciej Polody, Marcin Wicik, Arkadiusz "Jordi" Dudko, Wojciech Sposób, Karolina Pilarczyk. Na imprezach grali m. in. Manchester, D-Bomb, Mega Dance, Harmonia Słowa, Dj Scream, Dj Darell, Dj Kristopher Noise. Obecnie klub liczy 35 czynnych członków, którzy wspierają się na wzajem i przyjaźnią. Prezesem jest Przemysław Stanikowski.


  W tym roku klub obchodzi swoje piętnastolecie, w związku z czym przygotowana została super impreza, z której zdjęcia zamieściliśmy w galerii poniżej.
 • tagi: BMW Majówka M-Power Club Youngtimer